Jak często podawać kaszę manną 3,5-latkowi?

Czy kasza manna błyskawiczna ma dużo wartości odżywczych, aby ja podawać 3,5 letniemu dziecku 2 razy dziennie?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie . Oczywiście nie neguję iż kaszka manna nie ma wartości odżywczych jednak w przypadku dziecka 3 i pół letniego warto aby jego codzienna dieta była bardziej zróżnicowana . Warto podawać dziecku posiłki zawierające produkty z różnych grup żywieniowych .

Witam, kasza manna zawiera wiele wartości odżywczych – jest bogatym źródłem węglowodanów, żelaza i potasu. Prawidłowa dieta powinna być jednak jak najbardziej urozmaicona – węglowodany złożone potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu znajdują się we wszystkich produktach zbożowych z pełnego ziarna – pieczywie pełnoziarnistym, płatkach zbożowych naturalnych (np. jęczmiennych, owsianych, żytnich – lepiej nie wybierać tych błyskawicznych), kaszach, ryżu czy makaronie z mąki durum lub pełnoziarnistym. Warto przyzwyczajać dziecko od najmłodszych lat do różnorodnego menu. W wieku 3,5 lat może jeść już wszystkie produkty, które wymieniłam powyżej. Kasza manna niech pozostanie w jadłospisie, ale może lepiej ograniczyć ją najpierw do 1 razu dziennie, a następnie do kilku razy na tydzień. Pozdrawiam.