Jak często powinnam trenować?

Witam, mam 20 lat ważę 72 kg przy wzroście 166. Od jakiegoś czasu staram się nie jeść za dużo - wszystko ważę i nie jem za późno. Zrezygnowałam ze słodyczy i niezdrowych posiłków. Dbam aby mój pokar składał się z owoców, warzyw, ryb, chudego mięsa itd ale chciałabym również zacząć ćwiczyc. Dużo pracuje codziennie po 10 godz także nie chce obciążać organizmu. Jak często powinnam trenować w tyg abym w końcu mogła się cieszyć wymarzoną figurą? Pozdrawiam

Witam,

Cieszę się, że podjęła Pani decyzję o przejściu na bardziej prozdrowotny styl życia.

Jeśli chodzi o aktywność fizyczną to wszystko zależy od Pani aktualnej sprawności fizycznej i ogólnego stanu zdrowia.
Jeśli dopiero Pani zaczyna przygodę ze sportem, a chciałaby Pani zrzucić kilka kilogramów, proponuję wdrożyć trening aerobowy 3 razy w tygodniu.
Trening aerobowy czy inaczej tlenowy to między innymi: bieganie, pływanie, jazda na rowerze, długie spacery, nordic walking czy zajęcia fitness np. Fat burning.
Jeśli mówimy o spalaniu tkanki tłuszczowej trening powinien trwać nie krócej niż 30 minut ponieważ dopiero wówczas zostają uruchomione rezerwy tłuszczu.
Proszę intensywność, a tym samym długość treningu dostosować do własnych możliwości. Z czasem można wprowadzić zasadę progresji czyli zwiększania intensywności.
Przed główną częścią zawsze należy zrobić rozgrzewkę, a po skończonym treningu nie zapominać o stretchingu.
Bardziej zaawansowanym sposobem na spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej są interwały, jednak na początku organizm powinien przystosować się wysiłku.
Proponuję na początku zacząć od treningu tlenowego, a z czasem wdrożyć również trening siłowy.

Jeśli dieta jest odpowiednio dostosowana do Pani aktualnych potrzeb i stopniowo wdroży Pani aktywność fizyczną jestem pewna, że osiągnie Pani swój cel.

Trzymam kciuki i życzę powodzenia!
Kamila Kończak
http://www.activ-diet.pl