Jak często powinno się wykonywać USG tarczycy przy niedoczynności tarczycy?

Chciałabym zapytać jak często powinno się wykonywać USG tarczycy przy niedoczynności tarczycy? Ostatni raz miałam je wykonywane ok. 6 miesięcy temu, zmieniłam lekarza endokrynologa, ten mi zlecił wykonanie USG ponieważ nie przyniosłam poprzedniego wyniku. Stąd pytanie czy powinnam ponowić badanie, czy też mogę odebrać poprzednie wyniki USG i przekazać lekarzowi u którego leczę się obecnie?

Dzień dobry,

może Pani odebrać wyniki od wcześniejszego lekarza, ale po upływie 6mc-y nowy lekarz prowadzący może także chcieć wykonać aktualny obraz tarczycy. Na szczęście nie jest to badanie inwazyjne.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga