Jak często w ciąży bliźniaczej powinno wykonywać się badanie USG?

Proszę o informację, jak często w ciąży bliźniaczej (jednokosmówkowej, dwuowodniowej) powinno być wykonywane badanie usg ? mam wrażenie że moja nowa ginekolog (musiałam zmienić ze "zwykłej" poradni na patologię ciąży) niespecjalnie kwapi się do usg. Jestem pod jej opieką od początku stycznia i do tej pory miałam tylko 1 badanie usg i tylko dlatego że było to badanie prenatalne. Boję się że przegapi coś ważnego. Np zespół podkradania. W tej chwili jesteśmy w 25 tygodniu ciąży.

Witaminy w ciąży

Lek. Tomasz Budlewski

Najlepiej porozmawiać z lekarzem prowadzącym ciąże i powiedzieć o swoich obawach i tym samym ustalić odpowiednie postepowanie