Jak często wykonywać inhalację u niemowlęcia?

Witam. Czy to prawda że nie powinno się robić zbyt często inhalacji niemowlakom. ( wydzielina która znajduje się w gardle spływa na oskrzela lub płuca) pozdrawiam. Kobieta 26 lat

Lek. Paweł Szadkowski

Należy zachować zdrowy rozsądek. Częstość inhalacji zależy również od choroby podstawowej. Wydzielina z gardła przy niezaburzonych warunkach anatomicznych jest połykana.