Jak dalej leczyć zapalenie mieszków włosowych?

Witam serdecznie ! Mam pytanie do dermatologa. Mialem zapalenie mieszków wlosowych na nogach bylem u lekarza i zapisal mi mupirox oraz octenisept. Powiedzial ze stosujac wszystko ladnie sie zagoi ze nie ma sensu umawiac sie na nastepną wizytę. We wtorek tzn, 5 go lutego byly 2 tygodnie jak to stosuje i wszystko wyglada lepiej sie podgoilo dosyć ale do końca nie zeszlo. Bylem u lekarza rodzinengo by mi zapisał drugą tubke mupiroxu bo octenisept jest bez recepty. Pani doktor powiedziała że może mi zapisać recepte ale tego mupiroxu nie mozna za długo uzywać ponoc? Wiec co teraz robic stosowac dalej te dwie rzeczy by dokonca do zera to zeszlo czy juz nie i to samo zejdzie ???? Proszę o poradę i pozdrawiam 42l)

Dzień dobry, przy zapleniu mieszków włosowych skutecznym zabiegiem jest mikrodermabrazja na daną okolicę wykonana ok 4-6 zabiegów w odstępach co 2 tygodnie. Takie zabiegi może Pan wykonać w gabinecie kosmetycznym lub w Klinice medycyny estetycznej. Pozdrawiam