Jak dalej postępować z antykoncepcją hormonalną?

Witam wskutek pomyłki przyjełam tabletke antykoncepcyjna 8 godzin wczesniej, tabletki biore ok 18 a ta wziałam po godzinie 10...jak mam dalej postepować i co z antykoncepcja?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W takiej sytuacji ma Pani kilka możliwości: 1. Każdą kolejną tabletkę może Pani przyjmować o godzinie 10. 2. Dzisiaj o 18 może Pani przyjąć kolejną tabletkę a następne normalnie, tj. zgodnie z harmonogramem. 3. Teoretycznie może Pani także przyjąć kolejną tabletkę następnego dnia o 18 - opóźnienie będzie bowiem krótsze niż 12 h. Każde wymienione postępowanie pozwala zachować skuteczność - nie ma zatem powodów do niepokoju.