Jak dalej żyć z depresją?

Witam. Od ponad roku leczę się na depresje i świerbie sobie z nią radziłam.Niestety sytuacja która panuje w domu pomału mnie wykańcza ciągle dom i dzieci a partner nie daje żadnego wsparcia.Wychodząc do ludzi jestem szczęśliwa ale tylko wróce do domu i cały czar pryska.Jestem wiecznie zmęczona,ciągle bym tylko spała ale wstaje bo muszę zrobić obiad itd dla dzieci. Dla mnie to już męczarnia niewiem jak dalej żyć?

Witam,

jeśli farmakoterapia nie przynosi optymalnych rezultatów, równolegle wskazana byłaby psychoterapia CBT (poznawczo - behawioralna), jest to metoda leczenia zaburzeń lękowych, nerwicowych i depresyjnych, o określonej strukturze, ukierunkowana na cele i problemy pacjenta "tu i teraz", terapeuta i pacjent współpracują razem nad zidentyfikowaniem i zrozumieniem problemu w kontekście związku, jaki występuje pomiędzy myślami, emocjami i zachowaniem danej osoby. Proces terapeutyczny polega na modyfikacji sposobu myślenia i przekonań - to wpływa na rodzaj i natężenie odczuwanych emocji oraz zachowanie.
W Pani przypadku odpowiednio dobrane leczenie (psychoterapia), może być szansą na poprawę samopoczucia i zmniejszenie objawów.
Pozdrawiam serdecznie

Witam, to co Pani opisuje przydarza się na prawdę wielu mamom, które poświęcają swój czas rodzinie i obowiązkom domowym.
W przebiegu depresji zdarzają się "wzloty i upadki", Pani zapewne jest teraz w tej gorszej fazie. Dobrze byłoby się udać do lekarza, u którego się Pani leczy i skonsultować aktualny stan i zażywane leki. Mam nadzieję, że również korzysta Pani ze wsparcia terapeuty. Jeżeli nie, to zachęcam, gdyż zaburzenia depresyjne najlepiej leczą się poprzez psychoterapię lub psychoterapię i leczenie farmakologiczne. Wiąże się to z koniecznością realnych zmian w myśleniu, postrzeganiu świata i zdarzeń. Leki nie przyniosą takich efektów.
Doraźnie zalecam częste wychodzenie z domu, być może aktywność zawodową lub zajęcie/a niezwiązane z rolą matki/żony (sport, kursy, itd.). Dobrze byłoby porozmawiać z partnerem nt. podziału obowiązków domowych, celem odciążenia Pani od rutynowych zajęć. Proszę spróbować mówić o swoich odczuciach i oczekiwaniach, unikając oskarżeń, gdyż przyniesie to efekt przeciwny od zamierzonego.
Życzę powodzenia i pozdrawiam.

Zdecydowanie zalecam Pani wizytę u psychoterapeuty. Krótki opis sytuacji, z którą się Pani zmaga sugeruje, że Pani sytuacja rodzinna jest bardzo trudna i może nasilać objawy choroby. Samotne zmaganie się z ciężką chorobą nie jest łatwe. Specjalista będzie mógł lepiej rozeznać się w Pani sytuacji, zdiagnozować problemy, a także udzielić wsparcia i pomóc w radzeniu sobie zarówno z obniżeniem nastroju, jak i w kontaktach z partnerem.

Witam, jest Pani obciążona obowiązkami, nie odczuwa wsparcia ze strony partnera. Proszę porozmawiać o tym z mężem, zastanowić się jak może Pani pomóc, jakie obowiązki przejąć aby mogła Pani znaleźć czas dla siebie i czerpać radość z przebywania w domu. Proszę skorzystać z pomocy psychologicznej, psychoterapii aby zastanowić się nad Pani sytuacją, co można zrobić aby poprawić swój dobrostan.
Pozdrawiam serdecznie