Jak dbać o higienę twarzy u 25-latka?

Witam. Mam 25lat, jestem mężczyzną, ostatnio przez okres ponad roku czasu a nawet dwóch zmagałem się z lekką depresją która pogłębiała się coraz bardziej aż do momentu totalnej załamki, aktualnie postanowiłem coś z tym zrobić i od kilku miesięcy chodzę na siłownię, przyjmuję zeń szeń, białko, BCAA i stack o nazwie Men's Support Extreme który zawiera kilka ziół poprawiających ogólną gospodarkę hormonalną. Od jakiegoś czasu pojawiają mi się krostki na twarzy i na plecach czasem mniej czasem więcej, staram się pić codziennie herbatę z bratka i dbać o higienę bardzo starannie (żele, toniki , kremy). Co mogę zrobić jeszcze aby zapobiec występowaniu krost ropnych na twarzy ? Ponieważ czuję się dużo lepiej i nie chcę rezygnować z tych suplementów. Jak podejrzewam mogą to być skutki uboczne zeń szenia albo któregoś z ziół.

W przypadku takiej ilości przyjmowanych suplementów warto skonsultować się z lekarzem, dietetykiem lub dermatologiem. Krosty mogły również wystąpić jako reakcja organizmu na zmiany w gospodarce hormonalnej, nawet jeśli była to zmiana na lepsze. Skóra twarzy i całego ciała często reaguje na zmiany trybu życia. W przypadku zmiany diety na zdrowszą następuje oczyszczanie organizmu, więc na początku może być więcej wyprysków, ale z czasem one znikną. Warto stosować również peelingi enzymatyczne, oczyszczające twarz oraz kremy na trądzik zawierający naturalne składniki, tj. ekstrakty z lukrecji, nagietka, wyciągi z kory, drożdży oraz minerały – cynk i miedź – które regulują wydzielaniu sebum i przeciwdziałają powstawaniu blizn.