Jak dbać o ranę po usunięciu kaszaka na łopatce?

Witam, we wtorek tj. 19.06 miałam usuwanego kaszaka na łopatce. Lekarz wyciągnął torebkę i zawartość w srodku. Ale nie zaszył tej rany, ciagle zmieniam opatrunki ale wydobywa się ciagle z niej „woda” która ma taki sam nieprzyjemny zapach co treść z kaszaka. Rana ma ok. 2 cm dl i 1cm głębokości. Czy ta rana się zrośnie? I czym smarować ta ranę, żeby mogła się w miarę szybko zagoić? Pozdrawiam.

- tak powoli powinna się zarosnąć przez ziarninowanie, wtórnozrost
I czym smarować ta ranę, żeby mogła się w miarę szybko zagoić?
- wystarczające powinno być tylko odkażanie rany np. roztworem oktenidyny
- decyzję co do dalszego postępowania oraz kontrola rany powinna zostać przeprowadzona przez chirurga, który dokonywał usuwania kaszaka