Jak dbać o ranę po usunięciu torbieli włosowej przy kości ogonowej?

Witam mam stan zapalny po usunięciu torbieli włosowej przy kości ogonowej długi okres rana niechce się zagoić ścieka ropa.Zabiegł był wykonywany około 3-mc temu i nie ma polepszania. Miejsce to swędzi i piecze . Czym przykładać ranę ?

Witam. Przede wszystkim należy wykonać wymazy z rany - pozwolą one ocenić, czy istnieje konieczność wdrażania antybiotykoterapii. Poza tym ranę należy przemywać 2xdziennie octaniseptem. Warto również aby obejrzał ją chirurg.