Jak dbać o serce podczas infekcji górnych dróg oddechowych?

Jak dbać o serce podczas infekcji górnych dróg oddechowych aby nie doszlo do zapalenia mięśnia sercowego? Jak często sie to zdarza i jak zbadać serce po infekcji u osoby która cierpi na nerwice serca. Jak odroznic zwykła nerwice od zapalenia mięśnia i czy zawsze po infekcji powinno sie mieć na uwadze zapalenie mięśnia sercowego?

Dzień Dobry Pani,

Najlepsza jest profilaktyka i dbanie o siebie (na tyle, na ile jest to możliwe) by nie ułatwiać zachorowania na infekcje górnych dróg oddechowych.
A jeśli już ulegnie się zachorowaniu, to istotnym jest całkowite doleczenie.

Z przesłaniem dla Pani radości,
irena.mielnik.madej@gmail.com