Jak dbać o skórę pod oczami?

Witam, mam 21 lat. Zawsze miałam cienie pod oczami, jednak od jakiegoś czasu są bardziej widoczne. Dodam, że się wysypiam, więc to na pewno nie jest powód. Około rok temu, może trochę mniej, pojawiły mi się kreski pod oczami, tak jakby zmarszczki, wcześniej ich nie miałam. Na początku były małe, teraz są bardziej widoczne. Używam dobrych mleczek i kremów nawilżających, jednak nie wiem, czego powinnam używać pod oczy. W sklepie widziałam krem pod oczy z bławatkiem, rozjaśniający cienie pod oczami, i żel pod oczy - kojący, arnikowy. Czy powinnam używać kremu, czy żelu pod oczy na cienie i poprawę skóry pod oczami? Jakich witamin w kosmetykach powinnam używać, żeby ujrzeć poprawę? Proszę o poradę.
21 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Na skórę w okolicach oczodołowych można stosować witaminy A,C i E. Witaminy te mogą poprawić odżywienie skóry i jej regenerację. Preparaty nie muszą być gotowe, można zastosować witaminy zawarte w kaspułkach lub tabletkach niepowlekanych do stosowania doustnego. Po wydobyciu/uzyskaniu proszku z 1 kaspułki/tabletki można zmieszać go z niewielką ilością wody i nałożyć na odpowiednie okolice na noc lub na kilka godzin. Być może stan skóry ulegnie poprawie.

Stosowanie i dobór kosmetyków jest sprawą indywidualną, najlepiej ocenić działanie metodą prób i błędów. Trudno wskazać optymalny zestaw w Pani przypadku.

Redakcja abcZdrowie.pl