Jak dbać o skórę tradzikową?

Witam. Mam problem z trądzikiem. Mam 21 lat i od 5 lat zmagam się z problemem trądziku. Zostały mi po nim blizny. Rzadko mam ropne stany, ale jednak chciałabym zapobiec jego powstawaniu. Stosowałam juz różne rzeczy, benzacne, różne żele, toniki bezalkocholowe, ale moja skóra wygląda nienajlepiej. Widać na całej twarzy małe krostki. Proszę mi doradzić, jak mam pielęgnować swoją twarz, czym ją oczyszczać, jakie prepartaty używać, czego nie stosować.

Witam!

Najwłaściwszym postępowaniem byłoby udanie się do dermatologa, który dokonałby oceny stanu skóry i dobrał odpowiednią pielęgnację oraz leczenie. Jeśli z jakichś względów nie zdecyduje się Pani na taką wizytę, trzeba liczyć się z gorszymi efektami, gdyż najlepsze przynosi właśnie indywidualny dobór zarówno kosmetyków pielęgnacyjnych - co stanowi podstawę - i produktów leczniczych.

Nie chcąc korzystać z porady specjalisty, warto wybierać kosmetyki w linii aptecznych, które zawierają wyższe stężenia substancji czynnych niż dostępne w drogeriach, zatem siła i skuteczność ich działania są większe.

Pamiętać należy, by nie przesuszać cery trądzikowej, ponieważ - choć chwilowo może przynieść to pozornie dobry skutek - takie postępowanie pobudza gruczoły łojowe do wzmożonej produkcji sebum, a więc większego przetłuszczania się skóry i lepszych warunków dla rozwoju drobnoustrojów odpowiedzialnych za powstawanie wykwitów.

Unikać należy również tzw. wyciskania zmian ropnych, gdyż sprzyja to rozprzestrzenianiu się bakterii i tworzeniu nowych zmian zapalnych.

Poniżej zamieszczam linki do artykułów, w których powinna Pani znaleźć przydatne informacje:
portal.abczdrowie.pl/sposoby-na-tradzik,
portal.abczdrowie.pl/tradzik-przydatne-porady,
portal.abczdrowie.pl/leczenie-tradziku,
http://portal.abczdrowie.pl/wplyw-tradziku-na-depresje,
http://portal.abczdrowie.pl/kosmetyki-dla-cery-tradzikowej.

Pozdrawiam

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź

dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak

najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest

zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę

odpowiednio dobranymi do stanu skóry.

Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz

odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do

smarowania na skórę.

Proszę nie stosować do mycia buzi mydła.

Do mycia buzi polecam płyn micelarny+ żel do mycia twarzy z apteki Bioderma lub La roche posay effaclare gel moussant

Stosować leki do skóry do smarowania przepisane przez dermatologa
Proszę nawilżać skórę
Raz w tygodniu polecam wykonać peeling skórze.