Jak definitywnie zaprzestać masturbacji?

Witam. Mam 14 lat i jestem mężczyzną. Któregoś wieczora, gdy miałem jedenaście lat zacząłem bawić się moim penisem.Wtedy Pierwszy raz się masturbowałem, wydawało mi się to fajne. Masturbowałem się od czasu do czasu, za rok brało mnie jeszcze bardziej, wtedy klękałem i obiecywałem Bogu, że nie będę się masturbował przez tydzień. Udawało mi się tego trzymać, ale na przełomie 13 a 14 roku życia pękłem, obiecywałem na Boga i nie dotrzymywałem słowa. Jedyne co kocham w życiu to piłka nożna. Był to sens mojego życia. Piszę „był”, bo teraz już nie czuję tego powołania. Obiecywałem na Karierę sportową oraz na rodziców i nie dotrzymywałem słowa. Jestem zdruzgotany. Dziś 11. listopada znów to przyszło mimo, że jest takie wielkie Święto. Ja nie mogę tego uczcić. Zażywałem przez miesiąc leki D*****, nic nie pomogło. Błagam, tylko mi nie piszcie, że to jest naturalne, bo ja jestem uzależniony. Wiem, że to jest złe i wielu osobom to zniszczyło życie. Ja chcę być tylko piłkarzem. Wiem, że mogę nim być ,bo nie całkiem dobrze gram i jestem szybki, ale masturbacja jest większą częścią mnie. Błagam Was o pomoc, jakieś rady, bo nie wiem czy wytrzymam.

Witam.

Wchodzisz w wiek dojrzewania i Twoje hormony silnie wpływają na Twoją psychikę. Zaczyna się Twoje zainteresowanie seksem, pojawiają się potrzeby seksualne oraz zainteresowanie płcią przeciwną. Pomimo tego, co myślisz, masturbacja w tym wieku jest normalnym zjawiskiem. Jest częścią dojrzewania i tego zmienić się nie da. Sam czujesz silną potrzebę rozładowania napięcia, jakie w Tobie wzbiera.
Problemem staje się wtedy, gdy nie potrafiłbyś zrezygnować z masturbacji posiadając stałą partnerkę i mając możliwość współżycia z nią. Teraz jesteś sam, jednak nie oznacza to, że nie masz potrzeb seksualnych. W wieku dojrzewania myśli młodych chłopców skierowane są przede wszystkim na sferę seksualną. Wszystko co związane z seksem zwraca uwagę młodych ludzi, nawet słabe bodźce seksualne potrafią wywoływać silne podniecenie.
Masturbacja nie jest zła, jest częścią życia zdrowego mężczyzny. Poczytaj na ten temat (zalecam literaturę obiektywną, przeznaczoną dla nastolatków), dowiedz się więcej. Zachęcam Cię również do rozmowy z psychologiem lub pedagogiem szkolnym. Możesz także korzystać z telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży (116 111). Sądzę, że to nie sama masturbacja jest przyczyną problemów, tylko sprzeczność między religią i wyznawanymi wartościami a nierozumianymi przez Ciebie elementami dojrzewania i seksualności człowieka. Rozmowy ze specjalistą (bezpośrednie lub telefoniczne) mogą pozwolić Ci zaakceptować zmiany, jakie zachodzą w Twoim życiu i rozwiązać wewnętrzne konflikty.

Pozdrawiam.