Jak diagnozować PCOS?
Czy ginekolog może stwierdzić pcos, insulinoopornosc oraz brak owulacji na podstawie badań usg, na których widać powiększone jajniki otoczone licznymi pęcherzykami oraz na podstawie takich informacji jak - nieregularne miesiączki mimo tego iż miesiączkuje od prawie 6 lat oraz niedawno (kwestia tygodni) pojawiającego się nagle brązowego śluzu (czasem z krwią) np tydzień czy 2 tygodnie po okresie. Czy powinnam udać się do innego lekarza i poddać się jeszcze innym badaniom aby potwierdzić to co mi powiedziano?

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Do stwierdzenia insulinooporności konieczne jest wykonanie odpowiednich badań krwi, a nie USG. PCOS przy obrazie, jaki Pani opisuje jest jednak prawdopodobny. W razie wątpliwości zawsze można skonsultować się z drugim ginekologiem. Pozdrawiam!