Jak diagnozować PCOS?

Czy ginekolog może stwierdzić pcos, insulinoopornosc oraz brak owulacji na podstawie badań usg, na których widać powiększone jajniki otoczone licznymi pęcherzykami oraz na podstawie takich informacji jak - nieregularne miesiączki mimo tego iż miesiączkuje od prawie 6 lat oraz niedawno (kwestia tygodni) pojawiającego się nagle brązowego śluzu (czasem z krwią) np tydzień czy 2 tygodnie po okresie. Czy powinnam udać się do innego lekarza i poddać się jeszcze innym badaniom aby potwierdzić to co mi powiedziano?

Lek. Michał Lenard

Do stwierdzenia insulinooporności konieczne jest wykonanie odpowiednich badań krwi, a nie USG. PCOS przy obrazie, jaki Pani opisuje jest jednak prawdopodobny. W razie wątpliwości zawsze można skonsultować się z drugim ginekologiem. Pozdrawiam!