Jak długa może być przerwa na krwawienie?

Przyjmuję tabletki H... od 1,5 roku. W poniedziałek powinnam zacząć kolejne opakowanie. Niestety, z przyczyn niezależnych dopiero dziś kupiłam tabletki. Czy mogę zacząć kolejne opakowanie od teraz, robiąc tym samym 10-dniową przerwę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niestety, nie wolno wydłużać 7-dniowej przerwy w stosowaniu pigułek!

W przypadku odbycia stosunków bez dodatkowego zabezpieczenia w  czasie przerwy, rozpoczęcie nowego opakowania później niż należało, wiąże się z ryzykiem ciąży. Ponadto w całym nowym cyklu (i podczas przerwy po niej następującej) nie można liczyć na skuteczną antykoncepcję i należy stosować dodatkowe zabezpieczenie (prezerwatywa).

Pozdrawiam!