Jak długo będą występować krwawienia i plamienia?

Trzy miesiące temu zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne, ale w czasie brania pierwszego opakowania miałam cały miesiąc krwawienia (dość obfite, ale mniejsze niż podczas okresu). Ginekolog po przebadaniu mnie przepisał mi tabletki na zatrzymanie krwawienia, ale niestety one go nie zatrzymały, więc lekarz kazał mi zrobić przerwę miesięczną i zmienił mi tabletki. Biorę je od 11 dni i mam dziwne, raz brązowe, raz czerwone plamienia. Co to może oznaczać? Kiedy one ustąpią?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
plamienia mogą się utrzymywać przez 3-4 pierwsze opakowania tabletek.
Być może kolejny preparat, który zalecił Pani ginekolog będzie musiał być zmieniony. Gdyby plamienia były bardzo dokuczliwe konieczna będzie kolejna wizyta ginekologiczna.

Pozdrawiam