Jak długo będę mówił szeptem po operacji tarczycy?

Witam. Pół roku temu miałem operację całkowitego wycięcia Tarczycy. Od tego czasu mówię szeptem. Jak długo może to potrwać? Byłem u Laryngologa oraz Foniatry mówili że struny się nie ruszają. Słyszałem że jedna Pani mówiła szeptem 1,5 roku i później zaczęła mówić normalnie lecz nieznacznie jej się głos zmienił. Proszę o pomoc.

To już pozamiatane niestety. Takie uszkodzenie nerwów krtaniowych wstecznych w trakcie operacji tarczycy próbujemy leczyć w pierwszych dniach po operacji.Po za tym nie wiem jakie było schorzenie tarczycy? Zadzwoń lub przyjedź z tymi wszystkimi badaniami.Spróbuję.

Konieczna elektromiografia strun głosowych, która ma wykazać czy jest to pełne uszkodzenie nerwu krtani owego przekreślające możliwość nawrotu czynności. W takim przypadku leczenie chirurgiczne.