Jak długo będzie występować brązowa wydzielina po zabiegu łyżeczkowania?

Witam,
mam 37 lat, 24 grudnia miałam zabieg łyżeczkowania. Po zabiegu krwawiłam około 2-3 dni, ale od tamtego czasu mam brązowe - jasne lub ciemne wydzieliny, z kawałkami tkanek i czasami jasnożółte wodniste wydzieliny. Nie mają one nieprzyjemnego zapachu.
Do tego boli mnie z lewej strony. Jest to tępy ból o średnim natężeniu. Jak długo będzie się oczyszczała moja macica z tych odchodów? Czy normalne są bóle i jak długo się utrzymują po łyżeczkowaniu? Czy powinnam wykonać USG lub zbadać poziom beta?

Dzień dobry!

Wydzielina jest prawidłowa. Dolegliwości bólowe zazwyczaj ustępują po tygodniu. Dolegliwości mogą wynikać z obkurczania się macicy.

Do kontroli do ginekologa powinna się Pani zgłosić z odebranym wynikiem histopatologicznym po 2-3 tygodniach od zabiegu. Być może lekarz wykona badanie USG. Nie ma natomiast sensu wykonywanie poziomu beta HCG.

Z poważaniem