Jak długo brać antybiotyk przy zakażeniu H.Pylori?

Witam Zrobiłam test z apteki na obecność helicobacter który wyszedł pozytywnie. Następnego dnia dostałam receptę od lekarza rodzinnego na Emanera 40mg. Przyjmuje go 2x dziennie. Jak długo powinnam brać antybiotyk? Kobieta 30 lat

Lek. Paweł Szadkowski

Emanera nie jest antybiotykiem. Jest to inhibitor pompy protonowej. W przypadku zakażenia H.pylori antybiotyki stosuje się zazwyczaj 2 tygodnie. Lek, który Pani dostała, jest lekiem objawowym i można go stosować dłużej.