Jak długo brać suplementy diety?

Witam, Chciałabym się dowiedzieć jak długo (miesięcy, lat) mogę brać suplementy typu beta karoten i witamina E oraz czy mogę stosować je razem. Z góry dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Witam!
Nie ma wytycznych ściśle określających maksymalny czas stosowania prowitaminy A (beta-karotenu) czy witaminy E. Beta-karoten spożyty w nadmiarze jest magazynowany w organizmie, w przeciwieństwie do witaminy A, której przedawkowanie prowadzić może do poważnych komplikacji zdrowotnych. Nieznane są również objawy przedawkowania witaminy E.
Istnieją jednak doniesienia, że spożywane łącznie beta-karoten i witamina E mogą uszkadzać komórki wątrobowe. Inne dane wskazują, że suplementacja beta-karotenu u palaczy może zwiększać ryzyko zachorowania na raka płuc.
Myślę, że nie warto nastawiać się na wieloletnie przyjmowanie tego typu suplementów diety - zdecydowanie korzystniejsza jest urozmaicona, bogata w warzywa i owoce dieta.

Pozdrawiam