Jak długo działa Duomox?

Witam biorę duomox 1000 mg ten najsilniejszy na angine już6 dzień nie mam już ropy na gardle czy takim antybiotykiem wystarczy leczyć się 5 góra 6 dni ? i ile działa antybiotyk godzin jak wezmę ?

Lek. Wojciech Zygmunt

Czas działania to ok. 12 godzin, dlatego lek powinno się przyjmować 2 razy dziennie rano i wieczorem. Amoksycylinę w leczeniu ropnego zapalenia migdałków powinno się stosować 10 dni. Krótsze stosowanie grozi niepełnym wyleczeniem i selekcją szczepów bakterii opornych na antybiotyki. Pozdrawiam i życzę zdrowia.