Jak długo działa wszywka Esparol?

Witam mam pytanie jak długo działa wszywka (esparol). Zaszyłem sie 8 miesiecy temu.Słyszałem ze długośc trwania esparolu jest uzależniony od akt fizycznej i otyłości. Że by nie myśleć o alkoholu wzielem sie za sport trenuje codzienie boks i bieganie siłownia. Nie jestem osoba otyła waze 72kg na 173 cm wzrostu. Pytam ponieważ zbliża mi sie wesele i sylwester:). Już postanowiłem jeśli znów bede przesadzał z alko ponownie udam sie zabiegowi.pzdr i dziekuje za odp.

Dzień dobry,

Średni, pełny efekt działania leku (Disulfiram= Esperal) wynosi około 8 miesięcy. Zabieg po tym czasie można powtórzyć w razie potrzeby.
Jeśli obawia się Pan powrotu do nałogu warto pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu się, a więc wszczepieniu podpowięziowo 8-10 tabl. do implantacji, po uprzedniej konsultacji lekarskiej.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz