Jak długo dziecko powinno pić mleko?

Proszę mi powiedzieć jak długo dziecko powinno pić mleko np. nutramigen bądż bebiko?i jakie ilości?I czy może jeść na noc?Dziękuję za odpowiedź

Witam. Jeśli nie karmi Pani piersią, dziecko powinno pić mleko modyfikowane przynajmniej do końca 1. roku życia. Po 10. miesiącu można zacząć podawać niewielkie ilości mleka krowiego np. do przyrządzania naleśników lub innych potraw. Jednak mleko modyfikowane jest zalecane do 3 roku życia. To jaki wybierze Pani rodzaj mleka oraz jego ilość, zależą od wieku dziecka oraz jego upodobań. Można podawać mleko na noc, jeśli dziecko tak sobie życzy. Pozdrawiam serdecznie.