Jak długo dziecko z zezem powinno mieć zaklejone oko?

Witam. Mój Synek ma zeza i niedowidzenie oka lewego. Około 5. Jak długo powinien zaklejac oko. Zaklejamy 4 godziny dziennie

Szanowna Pani.
Nie ma granicy czasu - nie ma czegoś takiego że 3 godziny to dobrze a 4 już nie dobrze.
Leczenie polega na kontoli jak widzi oko. Jeżeli widzenie się nie poprawia to zasłaniać trzeba oko dłużej.
Im dłużej oko słabiej widzące pracuje tym szybciej widzenie się poprawia.

Proszę pamiętać, że widzenie można poprawić u dziecka do 7 roku życia.
Proszę kontrolować dziecko co kilka miesięcy u okulisty który leczy zeza i ma w tym doświadczenie.