Jak długo goi się oparzenie 2 stopnia?

Doznałem oparzenia 2 stopnia, prawdopodobnie głębokiego (nie boli mnie, a z rany przy jakimkolwiek wysiłku ręki wydziela się jakaś ciemnożółta wydzielina). Rana jest dość spora, około 10 cm długości i około 4-6 cm szerokości (w zależności od miejsca). Rana jest zaklejona dużym plastrem Hydrocoll, zmienianym raz dziennie. Moje pytanie: jak długo goi się takie oparzenie, czy zostają po nim widoczne blizny i kiedy ręka wróci do pełnej sprawności (tzn kiedy będę mógł nią normalnie ruszać)?

Lek. Tomasz Budlewski

Wskazana konsultacja lekarza rodzinnego lub chirurga po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć