Jak długo goi się rana po ekstrakcji ósemki?

Witam jak długo goi się rana po ekstrakcji ósemki? Miałem usuwane dwie na raz górna o dolna z górna nie było żadnego problemu za to dolna musiała być usuwana chirurgicznie bo była blisko nerwa i lekko zatrzymana w kości ale ogln wyszła przez dziąsło. Zabieg trwał może łącznie 20 minut miałem założone szwy po tygodniu czasu szwy zostały zdjęte następnie minęło 2 tygodnie aż pojawiłem się na rutynowa kontrole bo czułem że coś w środku siedzi np. jedzenie i tak tez było trochę syfu się tam nazbierało rana była przeczyszczona i dalej była dziura powoli powoli się zmniejszała obecnie minęło już ponad dwa miesiące od zabiegu. Nadal posiadam dziurę na głębokość może 3-4mm na szerokość 1-1,5mm i długość 0,5-0,6mm czuje że często nadal potrafi wpaść tam jedzenie co jest dość uciążliwym uczuciem ale zazwyczaj zostanie wypłukane pytanie moje jest jak długo jeszcze będzie się to goić? jest szansa na to że taka dziura może zostać i trzeba będzie jeszcze raz ja w jakiś sposób wycinać i zaszywać jeszcze raz? Zabieg nie był skomplikowany a moje ósemki i tak rosły ładnie pytałem się nawet o to chirurga jak bardzo są złe. Oczywiście głównym powodem ekstrakcji były częste długie i bardzo bolesne stany zapalne dziąsła ponad to ósemka była okropnie zeżarta przez próchnice po otrzymaniu jej wyglądała okropnie. Pozdrawiam

To zależy od stanu ogólnego pacjenta, ułożenia zęba, który był usuwany, co za tym idzie skomplikowania zabiegu, a także od tego, czy pacjent przestrzega zaleceń stomatologa i dba o odpowiednie nawyki np. nie pali papierosów, które zaburzają procesy gojenia. Gojenie się rany poekstrakcyjnej trwa zazwyczaj od około kilkunastu dni do kilku tygodni.

Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl