Jak długo goi się rana po nacięciu zwieracza odbytu?

Mam pytanie kilka dni temu miałam zespół przewlekłej i przedniej szczeliny odbytu wraz polipem odbytu. Został troszkę nacięty tylni zwieracz odbytu. Nie zakładali mi szwów. Jak długo goił się taka rana oraz czy normalnych zjawiskiem jest to, że przy oddawaniu stolca (zaznaczę miękkiego) leci dużo krwi i szczypie? Czy to jest nawrót szczeliny lub powstanie nowej? Bardzo się boję, bardzo proszę o jak najszybszą informację.

Lek. Tomasz Budlewski

Wskazana ponowna ocena przez najlepiej lekarza wykonującego zabieg