Jak długo jest zaraźliwa róża krwotoczna?

Chciałabym zapytac jak dlugo róża jest zarazliwa po rozpoczeciu antybiotykoterapi? Moj maz wlasnie przechodzi róże krwotoczna na nodze, antybiotyk ( Tarivid 200) bierze od 2 dni, Mamy dwujke dzieci wiec chcialabym sie dowiedziec kiedy maz przestanie zarażac. Z gory dziekuje i pozdrawiam

Róża jest chorobą skóry i tkanki podskórnej, wywoływaną przez bakterie - paciorkowce. Do zakażenia może dojść teoretycznie poprzez zakażenie rany/otarcia - wtedy, kiedy dochodzi do przerwania ciągłości naskórka. Rzadko zdarza się, aby jedna osoba zaraziła się od drugiej. Proponuję na czas ustąpienia objawów u męża dbać szczególnie o dezynfekcję i opatrzenie zranień u dzieci. Pozdrawiam.