Jak długo jeszcze mogę kaszleć na mokro?

Witam! Tydzień temu zaczęło mnie boleć gardło. Kilka dni temu pojawił się mokry kaszel. Gardło już nie boli, ale męczy mnie mokry kaszel. Myślałam, że samo szybko przejdzie i nic nie brałam. Kiedy mokry kaszel nie dawał mi spokoju, coraz bardziej męczył, a od kaszlu bolała klatka piersiowa poszłam do apteki po syrop. Farmaceutka słysząc mój kaszel stwierdziła, że to zapalenie oskrzeli. Biorę syrop wykrztuśny. Mokry kaszel jeszcze nie przeszedł, ale po syropie zdecydowanie lepiej mi się odkrztusza flegmę. Jak długo mogę kaszleć na mokro?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie zgłosić się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecic dalsze postepowanie