Jak długo jeszcze po ciąży może utrzymywać się białkomocz?

W 32 tyg. ciąży stwierdzono u mnie białkomocz i obrzęki bez nadciśnienia i innych objawów. Była konsultacja z nefrologiem i stwierdził, że z nerkami nic się nie dzieje a białkomocz spowodowany jest ciążą. W 34tyg. rozwiązano ciąże aby nie zagrażać mnie i dziecku. Dodam, że to moja trzecia ciąża i we wcześniejszych nie było żadnych takich problemów ani z nerkami nawet przed ciążami. Moje pytanie brzmi jak długo jeszcze po ciąży może utrzymywać się białkomocz?

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli był spowodowany tylko ciąża powinien ustąpić po kilku tygodniach.
Pozdrawiam