Jak długo krwawi się po konizacji szyjki macicy?

Dzień dobry. Jestem po konizacji szyjki. Dzis odebrałam wynik; Ectropia cervicalis cum mataplasia sguamosa. Cervicitis chronica exacerbata. Ovula Nabothi. Bardzo prosze o tłumaczenie oraz informacje o ewentualnym dalszym leczeniu lub czy leczenie jest zakończone. Mam tez pytanie jak długo po konizacji sie krwawi? Dodam,że miałam nadzerkę. Bardzo serdecznie dziekuje za odpowiedz Urszula J.

Lek. Tomasz Budlewski

Wynik wskazuje na ektropie szyjki macicy z metaplazją płąskonabłonkową. Przewlekłe polipowate zapalenie błony śluzowej macicy. Torbiele Nabotha. Konieczna jest dalsza kontrola. Proszę udać się do lekarza ginekologa w celu określenia dalszej kontroli oraz skontrolowania efektów zabiegu i oceny krwawienia.