Jak długo mogą trwać objawy somatyczne nerwicy?

Witam.Mam 25 lat. Jak długo mogą trwać objawy somatyczne nerwicy?tzn mam niewielkie parestezje,uczucie zimna na lewej ręce koło łokcia, na małym obszarze lewej łydki i lekko po lewej stronie głowy,także słabszą nieznacznie lewą dłoń. Trwa to już 6 dzień . Poł roku temu przeszedłem ostrą rwę kulszowa jesli to moze miec jakis zwazek,bole obczuwam czesto nawet do dzis. Miewałem tak kiedys juz , po prawej stronie ciała tez mi się zdarzyło i zawsze są to te same miejsca na ciele .

Dzień dobry. Objawy somatyczne nerwicy będą utrzymywać się tak długo, jak długo przyczyna ich występowania nie zostanie usunięta, czyli do czasu skutecznej interwencji terapeutycznej. Zachęcam do podjęcia działań w tym kierunku. Właściwa diagnoza funkcjonowania psychologicznego i dobrana metoda pracy może dać bardzo szybkie efekty. Jest Pan młoda osobą, warto podjąć wyzwanie, bo pańska osobowość dopiero się kształtuje i wszelkie korekty sposobów radzenia sobie łatwiej wprowadzić na tym etapie rozwoju emocjonalnego. Powodzenia!

Witam Pana
Nieleczona nerwica cały czas postępuje
i prowadzi do nasilania się objawów
oraz pogarszania się stanu zdrowia psychicznego.
Mogą też pojawić się inne zaburzenia.
Nerwicę należy wyleczyć.
Jeżeli chce Pan skutecznie pozbyć się problemu
i wyleczyć nerwicę, to zachęcam do psychoterapii.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
nerwica objawia się różnymi dolegliwościami somatycznymi. Psychoterapia jest metodą najbardziej pomocną w tym zakresie i warto z niej skorzystać znajdując specjalistę. Jeśli lekarz, po konsultacji i przeprowadzeniu badań diagnostycznych wykluczy chorobę somatyczną, wówczas należy skonsultować się z psychiatrą/psychologiem. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności.

Pozdrawiam serdecznie.
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl