Jak długo mogę chodzić ze szwami w buzi po próbie usunięcia ósemki?

Witam! 6 dni temu miałam zabieg usuwania ósemek. Górny ząb po 10 minutach został wyrwany bez wiekszysz problemów. Z dolnym zębem nie było już tak łatwo. Mimo wielokrotnego podania znieczulenia przy każdej próbie rwania towarzyszył okropny ból, pani chirurg złamała koronę zęba, co miało pomóc w jego całkowitym usunięciu. Jednak również to nie pomogło. Po ponad godzinie męki, pani chirurg stwierdziła, że muszę mieć duże zapalenie przy nerwach i ząb nie nadaje się do wyrwania. Zaszłyla wszystko i przepisala antybiotyk, po 4 dniach miałam ponownie zgłosić się do kliniki aby usunąć pozostałości zęba. Po 4 dniach brania antybiotyku zgłosiłam się do kliniki. Jednak nic nie pomogło i ząb nadal nie był znieczulony. Wszystko zostało ponownie zaszyte i wyznaczony termin operacji pod pełną narkoza za 20 dni. Dziś odczuwam ból w miejscach, gdzie są szwy oraz przy otwieraniu buzi z prawej strony szczęki. Broda, dolna warga oraz przednie dolne zęby są dretwe, odczuwam minimalnie tylko mrowinienie. Jednak najbardziej boję się, tego, że przez tyle czasu muszę chodzić ze szwami w buzi, czy to jest bezpieczne? Czy 20 dni to nie długi czas oczekiwania? Proszę o odpowiedź.

Proszę stosować się do zaleceń lekarza,który z całą pewnością zaopatrzył ranę,wypisał odpowiednie leki i poinformował o dalszym postępowaniu.