Jak długo mogę stosować dietę 1000 kalorii?

Witam. Mam 18 lat; 163cm wzrostu i waze 60 kg. Chciałabym schudnać 10 kg i wciąż bym się raczej miescila w normie. Juz od poczatku tego roku stosuje diety. Od 2 miesiecy jestem na 1000kcal. Niestety nie mam zbyt silnej woli i zdarzaly mi sie dni totalnego objadania sie. Moge powiedziec ze w kazdy weekend. Teraz od niemal tygodnia jem normalnie.. w sensie zbyt duzo. Jednak nie chce czekac az dopadnie mnie efekt jojo i chcialabym sie ponownie zabrac za siebie i w ciagu wakacji pozbyc sie tych 10 kg. Nadal mysle o stosowaniu diety 1000 kcal bo jest dobra, chudlam na niej 0,5-2 kg tygodniowo. Obawiam sie, ze moze juz na mnie nie podzialac, skoro ja stosowalam zbyt nie konsenkwentnie.. Czy moglabym ja nadal stosowac liczac na cotygodniowy ubytek wagi? Mysle takze o codziennej dawce ruchu: 30 min spacery, biegi, jazda rowerem i cwiczenia w zaciszu domu po 30 min. Uzywam takze kremy ujedrniajace. Prosze o odpowiedz. Z gory dziekuje i pozdrawiam.
18 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Dieta 1000kcal jest jak widać dla Pani zbyt drastyczną dietą, ponieważ ubytek masy ciała rzędu 2kg tygodniowo to za dużo. Prawidłowy spadek wagi mieści się w granicach od pół do 1kg w ciągu 7 dni.

Drugim argumentem za tym, że dieta 1000kcal jest zbyt ograniczona są napady głodu. Organizmowi trudno jest się przestawić w krótkim czasie na dietę niższą o 1/2 kilokalorii.

Zalecałabym zacząć od diety 1400kcal i stopniowo przechodzić na 1200kcal, a 1000kcal na samym końcu. Dzięki temu, że wybierze Pani produkty niskokaloryczne nie będzie Pani odczuwała głodu. A dzięki temu, że rozłoży Pani posiłki na 5 porcji o stałych porach i będzie się ich trzymała, znacznie zmniejszy się apetyt. Zacznie Pani odbierać jedzenie jako konieczność, a nie przyjemność.

Jeśli chodzi o aktywność fizyczną to jest ona niezbędna. Pomoże zwiększyć metabolizm i przyspieszy spalanie tkanki tłuszczowej.

Idąc tych schematem dietetycznym powinna Pani dalej chudnąć, bez napadów obżarstwa, anemii i niepotrzebnych nerwów.

Pozdrawiam