Anesteloc stosowany długotrwale

Witam. Mam zdiagnozowany refluks i lekarz po konsultacji przepisał mi Anesteloc 40 mg. Proszę o informację jak długo mogę stosować lek Anesteloc 40 mg przy leczeniu choroby refluksowej. Czytałem opinie i ulotkę i dotarłem do informacji, że przyjmowanie Anestelocu może przynosić różne skutki. Lek ten wyraźnie mi pomaga, jednak obawiam się skutków ubocznych przy długotrwałym stosowaniu, a chciałbym ich uniknąć. Chciałbym się też dowiedzieć, jak długo można stosować Anesteloc, czy jest określony maksymalny czas przez jaki można go brać? Może istnieje jakiś bezpieczniejszy zamiennik Anestelocu? Przy ostatniej konsultacji z lekarzem, niestety zapomniałem o to zapytać, a zależy mi na poradzie specjalisty. Leczenie wygląda tak, że obecnie przyjmuje Anesteloc 40 mg przed snem, rano natomiast Ranigast 150 mg. Dziękuję z góry za odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Leki te przyjmuje się długotrwale. Nie ma konkretnych wytycznych w tej kwestii. Zalecałbym jednak zmodyfikować przyjmowanie leków tj rano Anesteloc a na noc Ranigast.