Jak długo może goić się rana po otarciu twarzy?

Ile goi się starcie na twarzy ? Ostatnio upadłem i starłem skórę z brody jest to dość uciążliwe i nie wygląda zbyt dobrze po ilu dniach rana powinna zniknąć ?

Lek. Paweł Szadkowski

Gojenie może potrwać kilkanaście dni. Warto zadbać o prawidłowe odkażanie rany np. przy pomocy octeniseptu. Po odpadnięciu strupa (zagojeniu się rany) może pan zastosować maści na blizny np. cepan, czy unigel.