Jak długo może mnie męczyć mokry kaszel?

Witam! Jestem przeziębiona. Mam katar, mokry kaszel, gorączkę i drapie mnie w gardle. Leżę w łóżku, biorę tabletki na gardło, syrop wykrztuśny i zbijam gorączkę. Drapanie w gardle już ustępuje. Najbardziej dokucza mi mokry kaszel. Leżąc w łóżku często zmieniam pozycje ciała, obracam się z boku na bok, trochę flegmy się oderwie i męczy mnie odkrztuszanie. Po syropie często kaszle. Jak długo może mnie męczyć mokry kaszel?

Lek. Paweł Szadkowski

Przy infekcjach wirusowych zwykle kaszel powinien trwać krócej niż kilka tygodni. Można stosować preparaty wykrztuśne, ale w razie nasilenia dolegliwości lub ich nie ustąpienia proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu.