Ile może się spóźniać okres?

Witam, ile moze sie spozniac okres? ostatnia moja miesiączka wystąpiła 21 sierpnia, cykl trwa około 31-33 dni, w 29 dniu cyklu tj. 18 września doszło do stosunku, do wytrysku w środku nie doszło, gdyż chłopak miał go wcześniej podczas uprawiania peetingu. Mimo wszystko na wszelki wypadek zastosowałam metodę Yuzpe z R*** i teraz zastanawiam sie ile moze sie spozniac okres. Nadmienię, iż żadnej antykoncepcji nie stosowałam wtedy. Dziś jest 22 września, a miesiączki brak. ile moze sie spozniac okres? W związku z tym pytam czy w takim przypadku mam się martwić o ciążę, czy po prostu tak duża dawka hormonów rozreguluje mój cały cykl. Kiedy miesiączka może się pojawić, ile moze sie spozniac okres i po ilu dniach brak okresu mam zgłosić się do lekarza? czy moge wykluczyc ciaze?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Do zbliżenia doszło w trakcie trwania dni niepłodnych, dlatego nie było wskazań do przyjmowania tabletek. Wspomina Pani, że cykle trwają 31-33 dni, więc zakładając, że w tym miesiącu trwały 33dni to miesiączka powinna pojawić się dopiero dzisiaj. Najprawdopodobniej tak się jednak nie stanie.

Zastosowana przez Panią metoda Yuzpe wprowadza chaos do gospodarki hormonalnej kobiety. Trudno jest zatem przewidzieć, kiedy dokładnie pojawi się krwawienie. Najczęściej pojawia się ono jednak między 3, a 5 dniem od daty przyjęcia ostatniej tabletki.

Do ginekologa należy się zgłosić, jeżeli krwawienie nie wystąpi w przeciągu kolejnego miesiąca.

Pozdrawiam.