Jak długo może trwać gorączka przy infekcji?

3 stycznia wystąpił u mnie stan podgorączkowy, wysokie ciśnienie. W kolejnych dniach było lepiej chociaż czułem ogólne rozbicie - spałem długo, po 11 - 12 godzin co nigdy się nie zdarzało. W tym czasie wystąpiły problemy żołądkowe - bulgotanie, przelawanie, dyskomfort. Gastrolog przepisał Esomeprazolum oraz Debretin(Trimebutini maleas). W poniedziałek 8 stycznia lekarz POZ, stwierdził że to wirusowa infekcja górnych dróg oddechowych. Od 3-4 dni mam rozpalone policzki, gorączkę, katar, złe samopoczucie. Wczoraj zacząłem zażywać Augumentin 875mg/125mg. Objawy gorączki staram się zwalczać paracetamolem - z marnym skutkiem. Antybiotyk póki co nie pomógł. Czy infekcja górnych dróg oddechowych wirusowa/bakteryjna może tak długo trwać? Jestem zaniepokojony bo to już prawie 2 tygodnie.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u lekarza rodzinnego po wstępnym badaniu będzie można zalecić odpowiednie dalsze postępowanie,