Jak długo może trwać krwawienie po poronieniu?

Witam.
Z wtorku na środę (11-12. 01.2011) o 24:30 poroniłam przez podanie tabletek dopochwowo, ponieważ stwierdzono u mnie puste jajo płodowe, był to 9 tydzień ciąży bez zarodka. Wystąpiło u mnie bardzo obfite krwawienie. W środę rano zrobiłam wynik bHcg i spadło z 35 000 na 18 500 w ciągu 9 godzin, następny wynik robiłam w piątek 14.01 i wynosił 6500. W środę (12.01) po południu byłam na kontroli i lekarz stwierdził całkowite poronienie, jednak w macicy były widoczne skrzepy krwi, więc dał mi jeszcze jedną tabletkę a*** forte na noc, żeby się wszystko oczyściło. Od środy do piątku nie miałam bóli brzucha, tylko krwawiłam dość obficie z skrzepami krwi i drobnymi resztkami tkanek. W piątek zaczął mnie boleć brzuch takimi skurczami, bóle te nasilały się wieczorem i w nocy, w dzień były słabsze lub wcale ich nie czułam. Bóle te czuje do dziś (poniedziałek 17.01) jednak dziś są już słabsze.
Zaniepokoiłam się dzisiaj rano, ponieważ zauważyłam, że w nocy z krwawieniem wydostała się ze mnie jeszcze jakąś tkanka wielkości ok 2cm/ 0,5cm. Nie był to skrzep, tylko tkanka, a ja myślałam, że wszystko jest już oczyszczone. Chciałam się zapytać, czy macica ma prawo jeszcze się oczyszczać i mogą wylatywać ze mnie jeszcze takie tkanki? Jak długo może trwać krwawienie i bóle brzucha? Czy poprzez USG tv można stwierdzić, czy jest potrzebne łyżeczkowanie i czy często w takich przypadkach wykonuje się ten zabieg? I czy bóle głowy są normalne przy takiej utracie krwi, czy to jest raczej niepokojący objaw?
Pozdrawiam i proszę o odpowiedź. ewaj86.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Pełne oczyszczanie macicy po poronieniu może trwać nawet do dwóch tygodni. Jeśli krwawienia nie są zbyt silne nie należy się niepokoić, Kwalifikację do zabiegu łyżeczkowania stwierdza się na podstawie badania ultrasonograficznego. Jeśli krwawienie będzie niepokojąco się przedłużać należy skontaktować się z lekarzem, gdyż pozostałe w macicy tkanki mogą być przyczyną infekcji.
Ból głowy może wiązać się ze zwiększoną utratą krwi z organizmu. Warto byłoby wykonać morfologię krwi, gdyż może być konieczna suplementacja farmakologiczna.