Jak długo może utrzymywać się ból gardła po gastroskopii?

Witam właśnie mija czwarta doba odkąd miałam robioną gastroskopie . Bardzo źle ją zniosłam, dusilam się , przelykalam i brało mnie na wymioty . Do tej pory bardzo boli mnie gardło i w ogóle nie Czy powinnam udać się do lekarza?Czy to normalne i powinnam poczekać aż przejdzie samo? Ewentualnie czym mogłabym sobie pomóc sama? Jak długo taki bol może występować? Dodam że bol jest dużo silniejszy niż przy anginie.

Lek. Tomasz Budlewski

Jeśli objawy są nadal wskazana wizyta u lekarza rodzinnego objawy najbardziej prawdopodobnie występują z powodu podrażnienia