Jak długo może utrzymywać się krwawienie po usunięciu ciąży pozamacicznej?

Witam. Trzy tygodnie temu miałam operacje laparoskopową usunięcia ciaży pozamacicznej. Przez pierwsze półtorej tygodnia miałam plamienia następnie jeden dzień przerwy. Po dniu przerwy zaczęło mi sie krwawienie takie jak przy okresie i trwa do teraz. Jak długo takie krwawienie może sie utrzymywiać i czy jest to normalne? Czasami w ciagu dnia szczególnie wieczorami towarzyszy mi ból po stronie której znajdował się dren. Czy takie bole sa normalne? Bardzo dziekuję za odpowiedź.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Pobolewania w miejscu w którym znajdował się dren mogą występować. Jeśli to krwawienie nie będzie trwać dłużej niż standardowe krwawienie miesięczne to nie stanowi to patologii.