Jak długo można krwawić po usunięciu ciąży farmakologicznie?

Mam 42 lata i ze względu na zagrożoną ciążę - byłam zmuszona ją usunąć farmakologicznie. Ciąża była w szóstym tygodniu. Od dnia poronienia już tydzień jak krwawię obficie, z dodatkiem ogromnych, wielkości mojej dłoni, skrzepów, które wyglądają jak wątroba z kurczaka. Tyle że są ciemniejsze.
Jestem przerażona. Skonsultowałam się z duńskim lekarzem ginekologiem, który zrobił mi USG i odpowiedź brzmiała, zostały maleńkie resztki ciąży i z pewnością powinno się to samoistnie oczyścić, lekarz również badał i z lekka oczyścił z tych ogromnych zalegających skrzepów.
Miałam sprawdzany procent krwi, ponieważ dużo jej straciłam, ale wyniki były pozytywne, z czego się cieszę, mijają już dwa dni, a ja nadal mam skrzepy i krwawię, ale z przerwami. Zaczynam być blada i wyczerpana, kiedy się to skończy i czy to normalne, że aż mogą być tak wielkie skrzepy, co robić w tym kierunku?
Z poszanowaniem,
Iwona

Dzień dobry!
Jeśli zostały resztki po poronieniu i Pani obficie krwawi, to powinna się Pani zgłosić do szpitala na zabieg wyłyżeczkowania jamy macicy. Krwawienie może samo się nie zahamować i doprowadzić do jeszcze większej utraty krwi.
Z poważaniem