Jak długo można odczuwać mrowienie po ropniu zęba?

Witam, kilka razy (na przestrzeni 4 lat) miałam ropień w okolicach górnych lewych 3-5, za każdym razem puchłam, pękał ropień i leczenie antybiotykowe, w końcu trafiłam na dentystę, który po zrobieniu zdjęcia RTG zauważył, że pomiędzy 5 a 6 utworzyła się niewidoczna i niedostępna torebka, w której zbierały się resztki jedzenia i one wywoływały stan zapalny. Ostatnie zapalenie miałam 2 miesiące temu, lekarz zrobił mi drenaż ropnia, który zrobił się nad zębem, niestety zapalenie było tak rozległe, że miałam opuchniętą całą lewą stronę. Po zejściu opuchlizny dentysta usuną mi zęba ( 1 miesiąc temu) by usunąć tę torebkę, która była przyczyną. W miejscu gdzie była ropa nadal czuję mrowienie, dziąsło jeszcze się nie zrosło do końca i czasami czuję jeszcze jak sączy się ropa, z lekarzem rozmawiałam mówił, że tak może być, gdyż ten ropień mocno się rozlał. I moje pytanie jak długo mogę odczuwać to mrowienie?

Dzień dobry,
trudno odpowiedzieć jak długo będzie Pani odczuwać dolegliwości, gojenie kości może trwać do 2 miesięcy i po tym wszystkie objawy powinny zniknąc. W przypadku braku poprawy proszę zrobić zdjęcie rtg.
pozdrawiam zdrowo :-)
Grzegorz Gdula