Jak długo można odkładać zabieg usunięcia pęcherzyka żółciowego?

Mam wyznaczony zabieg pęcherzyka żółciowego w USA bo tu mieszkam, moje pytanie brzmi jak długo mogę odkładać termin zabiegu /obecnie jestem na lekach/chciałabym być operowana w Polsce, mam bóle prawej strony promieniujące do pleców, mdłości i jadłowstręt tylko mogę pić bo to nie sprawia mi problemu. Jestem po trzech atakach pęcherzyka żółciowego. Jak długo jest bezpieczne zwlekanie z zabiegiem? Proszę o pomoc, pozdrawiam.

Witam.
Zwlekanie nie jest bezpieczne. Zlog może przeskoczyć do przewodu żółciowego, co skończy się kamica przewodowa, a może się skończyć zoltaczka mechaniczną lub nawet ostrym zapaleniem trzustki, które może się skończyć kilkoma operacjami a nawet poważnymi powiklaniami, jak cukrzyca czy nawet śmierć. Także radziłbym nie.odkładać jak są takie objawy. Pozdrawiam i życzę zdrowia.