Jak długo można odwlekać leczenie kanałowe zęba?

Witam Dziś na wizycie u dentysty dowiedziałam się, że moja czwórka jest do leczenia kanałowego. Zbyt duży ubytek, martwy ząb. Koszt zabiegu to 600zł. W tej chwili nie stać mnie na taki wydatek. Zastanawiam się jak długo mogę odwlekać zabieg i jakie może nieść to skutki.

Magdalena Szpala

Witam,
W takiej sytuacji w zębie pozostaje martwy nerw zęba, etc(miazga) ktory staje sie pożywka dla bakterii. To z kolei moze doprowadzić do powstania stanu zapalnego w kosci i pojawieniu sie pozniej ropnia.
Zalecane jest oczyszczenie zęba i wypełnienie kanału zęba oraz szczelne zamknięcie zęba.
Pozdrawiam,
Lek.dent. Magdalena Szpala