Jak długo można plamić w ciąży?

Witam. Mam 23 lata i jestem we wczesnej ciąży - 7 tygodniu. Zaczęłam plamić i lekarz stwierdził 3 dni temu, że mam zagrożoną ciążę. Zapisał mi tabletki i kazał leżeć. Tylko, że ja ciągle plamię, dzwoniłam do lekarza, ale powiedział, że mam brać te tabletki i leżeć. Nie wiem, czy mam się bać czy nie? W sumie tak, bo ciąża zagrożona, ale mam pytanie, ile mogą trwać plamienia, biorąc już tabletki...?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Plamienia w ogóle nie powinny mieć miejsca w prawidłowej ciąży (oprócz ewentualnie kilkudniowych epizodów w terminach miesiączek w pierwszym trymestrze). Przyjmuje się, że źle rokują krwawienia trwające 4 lub więcej dni. Jednak w praktyce, często nawet dłuższe krwawienia towarzyszą nierzadko zupełnie prawidłowym ciążom, które kończą się porodem o czasie. W Pani sytuacji, myślę, że najlepiej byłoby zastosować się ściśle do zaleceń lekarza i wykonać kontrolne badanie USG po 2 tygodniach.

Pozdrawiam serdecznie!