Jak długo można podawać laktulozę?

Jak długo można podawać laktulozę. U córki 2,5 roku stwierdzono zaparcia nawykowe i zalecono laktulozę. Po wprowadzeniu laktulozy córką zaczęła oddawać luźniejszy stolec 1-2 razy dziennie (dawka 10ml), czas kilka dni pod rząd, a następnie 2 dni nie i znów kilka dni pod rząd. Po ok. 3 tygodniach postanowiliśmy zmniejszyć dawkę do 7,5 ml jednak po zmniejszeniu dawki córka przestała oddawać stolec. Poza tym jest pogodna, chętnie je i pije, nie narzeka. Czy powrócić do dawki podtrzymującej? Jak długo można ją stosować?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę zgłosić się do lekarza gastroenterologa dziecięcego i kierowac się jego zaleceniami